19 PAŹDZIERNIKA: ZAMOŚĆ – NAROL – GORAJEC

III RAJD ŚWINIOPASA: WĄWOZY I CERKWIE

 

ZAŁOŻENIA TRASY:

  1. Spotykamy się w sobotę, 19 października o godz. 9 rano przy parkingu koło plaży w Zamościu. Tym razem trasa jest krótsza (ok. 115 km) ale jej pierwsza część może być ciężka a druga będzie mocno turystyczna.
  2. Ruszamy na południe, po chwili dojeżdżamy do wąwozów w okolicy Rachodoszcza. Tam urządzamy sobie dwa etapy terenowe.
  3. Po otrząśnięciu z błocka jedziemy dalej, przebijamy się przez pola i lasy i docieramy do Pałacu Łosiów koło Narola.
  4. Tam urządzamy sobie popas. Na miejscu będzie można podgrzać sobie wodę na kawę/herbatę, grilla i resztę prowiantu zabieramy ze sobą.
  5. Następnie, po strawie i odpoczynku, zbliżając się do malowniczych okolic Brusna odwiedzimy: cerkiew w Łówczy, ruiny czegoś, co nie wiem jeszcze czym jest, na zachód słońca dojedziemy do gigantycznej stodoły z której pozostał jedynie dach na słupach, wyhasamy się samopas w kamieniołomie i odwiedzimy bunkier Linii Mołotowa.
  6. Ciemną nocą zajedziemy do Chutoru Gorajec, gdzie będzie na nas czekała beczka najlepszego pod Słońcem piwa z browaru Sulewski oraz jadło przygotowane przez okoliczne koło gospodyń wiejskich.
  7. Następnego dnia zrobimy sobie megajajecznicę, dojemy resztki z biesiady i udamy się na zwiedzanie jednej z najstarszych cerkwi w Polsce, która znajduje się naprzeciw chutoru, możemy się też udać na ścieżkę krajoznawczą, poszukać ruin pałacu albo odwiedzić stary cmentarz… lub też leżeć i kwiczeć – jak kto chce 😀

 

Najświeższe informacje o planowanym rajdzie znajdziesz na forum.subaru.pl w dziale SPOTKANIA FORUMOWE: ŚWINKOWY TELEPORT

 

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s